Güvenli E-TicaretGET (Güvenli E-ticaret Sistemi)

GET sistemi Güvenli E-ticaret Sistemi demektir.  Güvenli Eticaret Sistemi'nin amacı alıcı ve satıcıyı koruyarak güvenli alışveriş ortamı sağlamaktır. Alıcı ve satıcı riske girmeden ticaretlerini kolayca yapabilirler. 

Ürün Alırken GET Sistemi İle Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli E-ticaret Sistemi (GET) ile yaptığınız alışverişlerde risk almazsınız, paranız güvence altına alınmaktadır.  Satıcı, belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürününüz elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli E-ticaret Sistemi (GET) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır.

Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli E-ticaret Sistemi (GET) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek belirlenen süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ürün Satarken GET Sistemi İle Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli E-ticaret Sistemi (GET) ile yaptığınız alışverişlerde tahsilâtınız Üyelik Sözleşmesi doğrultusunda güvence altına alınmaktadır. Siz ürünü göndermeden önce alıcıdan ürünün bedeli tahsil edilmekte ve sanal mağaza havuz hesabında işlem onaylanıncaya kadar bekletilmektedir. Ürün alıcıya ulaşıp, alıcının onay verme işleminden sonra Güvenli E-ticaret Sistemi (GET) ile ilgili kural ve koşulların yerine getirilmesinden sonra ödemeniz; ürün bedelinden komisyon tutarı düşürülerek 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Tüm bu süreç içerisinde tahsilâtınız sanal mağaza güvencesinde olduğu için, içiniz rahat bir şekilde paranız güvendedir.